Pływanie jest doskonałą metodą wspomagającą leczenie wad postawy związanych ze skrzywieniami kręgosłupa oraz w przypadku spłycenia fizjologicznych krzywizn kręgosłupa (tzw. płaskie plecy).

Ćwiczenia w wodzie prowadzą do wzmocnienia mięśni brzucha, pośladków i pleców oraz wewnętrznych mięśni stabilizujących kręgosłup. Pływanie korekcyjne jest również wskazane w przypadku zmian i przykurczów w stawach skokowych, kolanowych, biodrowych i barkowych. Stanowi ono kontynuację rehabilitacji stawów kolanowych po niektórych zabiegach operacyjnych.

Osoby, które nie umieją pływać, mogą skorzystać z zajęć gimnastyki w wodzie. Ta forma aktywności fizycznej jest również zalecana w rehabilitacji układu ruchu. Z powodu siły wyporu wody, ciało traci wiekszą część swojej wagi, więc ćwiczenia wykonywane są w odciążeniu. Z drugiej strony opór wody jest wykorzystywany do wzmocnienia poszczególnych grup mięśni.

Zajęcia z pływania korekcyjnego odbywają się na pływalniach przy ul. Rokosowskiej 10, przy ul. Ksprzaka 1/3,  oraz przy ul. Esperanto 5.  Zajęcia mogą odbywać się na innej, wybranej przez Państwa pływalni w Warszawie po uprzednim uzgodnieniu terminu i ceny. Zobacz baseny w Warszawie.

INFORMACJA I ZAPISY NA ZAJĘCIA
Jeżeli chcesz zapisać się na zajęcia z pływania korekcyjnego, wyślij zapytanie mailem na adres 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub SMS-em na numer 794 38 88 42. 
Zapoznaj się z 
PLANEM ZAJĘĆ.
Obejrzyj galerię zdjęć z nauki pływania dla 
dorosłych i dla dzieci oraz z gimnastyki w wodzie

CENNIK

Zapoznaj się z CENNIKIEM ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH
Płatność za każdą lekcję przed zajęciami na płycie basenu do rąk trenera. Cena obejmuje 1 lekcję z trenerem pływania, wejście trenera na basen oraz ubezpieczenie OC. 

UWAGA! Cena za zajęcia NIE obejmuje kosztu wejścia na basen dla ucznia. Dlatego dla siebie lub dla dziecka należy wykupić bilet lub karnet na wejście. Informacja o biletach i karnetach: Pływalnia RokosowskaPływalnia KasprzakaPływalnia Esperanto i  Pływalnia Trojdena.

UWAGA! 24 godziny przed umówionymi zajęciami należy potwierdzić przyjście lub zgłosić rezygnację. W przypadku braku potwierdzenia przyjścia trener ma prawo zaproponować termin innemu uczniowi. Rezygnacja z udziału w umówionych wcześniej zajęciach na 24 godziny przed zajęciami jest bezpłatna. W przypadku potwierdzenia udziału w zajęciach uczeń jest zobowiązany do pokrycia kosztu zajęć, nawet w przypadku, gdy nie będzie w nich uczestniczył.  

UWAGA! Zajęcia rozpoczynają się punktualnie o umówionej godzinie, w wodzie.